'; ?> Życie kulturalne - Mogielnica, Urząd Gminy i Miasta - www.mogielnica.pl
Urząd Gminy i Miasta Mogielnica .:. Plac Rynek 1, 05-640 Mogielnica .:. e-mail: gmina@mogielnica.pl
English version
 Menu:
 Kultura:
 Księga gości:
 Rolnictwo:
 Wolontariat:
 Utrudnienia w ruchu:
Brak utrudnień
 Linki:
Biuletyn Informacji Publicznej
Przetargi - BIP
Oferty inwestycyjne - BIP
Krajowy Rejestr Sądowy
Gmina - portal samorządowy 6latki Przyszlosc Naszych Dzieci
Wolontariat
Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
replica watches ukcopy watches
 Sonda:
.

 Inne:
Jesteś 3395722 gościem.
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić." - Reinhold Schneider
 Styl:

ustaw domyślny

Życie kulturalne
 

 

Życie kulturalne w Mogielnicy związane jest z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury. Jest on organizatorem i współorganizatorem imprez okolicznościowych, zarówno kameralnych jak i plenerowych. Zaczynając od konkursów (plastycznych, recytatorskich) dla najmłodszych mieszkańców gminy i miasta, turniejów sportowych aż po imprezy masowe „Pożegnanie Lata”, koncerty charytatywne czy   "Wiosna Mogielnicka"- coroczna impreza środowiskowa organizowana od 1978 roku, która odbywa się na przełomie maja i czerwca.


 

 
Pod patronatem MGOK-u działa Młodzieżowo-Dziecięca Orkiestra Dęta z Mogielnicy oraz miejscowy klub sportowy KS „Mogielanka” Mogielnica. Posiadamy bogatą garderobę strojów ludowych (łowickie, krakowskie, żywieckie, rzeszowskie, do tańca towarzyskiego). Na obiektach sportowych zlokalizowanych na terenie miasta (Hala Sportowa, Kompleks Sportowy, Boisko KS "Mogielanki") organizowane są również zajęcia sportowe (tenis stołowy, tenis ziemny, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, nauka pływania,).