'; ?> Mogielnica, Urząd Gminy i Miasta - www.mogielnica.pl
Urząd Gminy i Miasta Mogielnica .:. Plac Rynek 1, 05-640 Mogielnica .:. e-mail: gmina@mogielnica.pl
English version
 Menu:
 Kultura:
 Księga gości:
 Rolnictwo:
 Wolontariat:
 Utrudnienia w ruchu:
Brak utrudnień
 Linki:
Biuletyn Informacji Publicznej
Przetargi - BIP
Oferty inwestycyjne - BIP
Krajowy Rejestr Sądowy
Gmina - portal samorządowy 6latki Przyszlosc Naszych Dzieci
Wolontariat
Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
replica watches ukcopy watches
 Sonda:
.

 Inne:
Jesteś 3309201 gościem.
Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
"Najbardziej zbyteczna rzecz w nieszczęściu to łzy." - Aleksandra Kozłowska
 Styl:

ustaw domyślny

Temat: Temat Data: 02.11.2009

Szanowni Państwo,
W dniu 29 października 2009r., Rada Miejska w Mogielnicy podjęła decyzję w sprawie zmiany od 1stycznia 2010r. sposobu odbioru odpadów komunalnych z gospodarstw i posesji prywatnych. Przesłanką do takiej decyzji była konieczność ograniczenia wydatków jakie ponosi Gmina w tym zakresie.


W roku 2009 z budżetu Gminy Mogielnica, kosztem wielu innych zadań, dopłacimy do wywozu odpadów odbieranych od Państwa przez ZGKiM ok. 550 tys. zł. Skutki kryzysu gospodarczego, nie ominęły również naszej Gminy i już spowodowały, że w roku 2010 zmniejszą się subwencje i dochody z podatków o kwotę ok. 1 mln zł. Nie chcemy ratować dochodów Gminy poprzez wzrost podatków - szukamy oszczędności. Brak takich działań ze strony Gminy grozi rezygnacją z już przyznanych dotacji unijnych (24,0 mln zł) i złożonych wniosków (10,5 mln zł) i planowanych do złożenia w roku 2010 (ok. 10 mln zł). Środki unijne skierowane do gmin wyczerpią się prawdopodobnie w połowie roku 2010, a zatem wysiłek Nas Wszystkich może się opłacać z korzyścią dla Każdego z Nas.

Koszty odbioru śmieci w stosunku do ceny proponowanej na rok 2010 przez ZGKiM (18 zł od przeciętnego gospodarstwa – 3 osoby) oferowane przez firmę zewnętrzną wynosić będą 14 zł brutto/miesiąc od jednego gospodarstwa(za pojemnik 120l), a nie jak dotychczas w przeliczeniu na liczbę domowników. Osoby samotne (za pojemnik 120 l) zapłacą 8 zł brutto/miesiąc. Pojemniki o pojemności 120 l na gromadzenie odpadów komunalnych nieposegregowanych zostaną przekazane nieodpłatnie w użytkowanie, wszystkim tym którzy będą mieli zawartą umowę z firmą zewnętrzną. Worki na odpady segregowane (komplet: papier – niebieskie, tworzywa sztuczne i metale – żółte, szkło opakowaniowe – zielone) będą przekazywane nieodpłatnie, w ilości nieograniczonej i za ich odbiór nie płacimy. Odpady niesegregowane będą odbierane raz na miesiąc, posegregowane w cyklu dwu-miesięcznym, a w sezonie letnim (maj-wrzesień) również raz w miesiącu.
Podsumowując: płacimy 14 zł/miesiąc  za odpady nieposegregowane a za posegregowane (szkło, tworzywa sztuczne, metal) nie płacimy.
Powyższe zmiany odbioru odpadów zasadniczo różnić się będą od dotychczasowego zwiększoną koniecznością segregacji śmieci, tak aby miesięcznie wielkość odpadów nieposegregowanych nie przekroczyła 120 l/gospodarstwo, gdyż za każdy kolejny worek nieposegregowany zapłacimy 13 zł brutto.
Na terenie Gminy Mogielnica, zezwolenie na odbiór odpadów komunalnych posiadają firma ALMAX z Radomia, VEOLIA z Tomaszowa Mazowieckiego i HAK z Piotrkowa Trybunalskiego. Przedstawiona w moim piśmie oferta firmy HAK została uznana przez Radę Miejską za najkorzystniejszą dla Państwa, jednak decyzja należy tylko i wyłącznie od Państwa jaką firmę wybierzecie.
Jakość odbioru przez firmę zewnętrzną będzie kontrolowana przez Gminę. W przypadku nie wywiązywania się z oferty zostaną podjęte kroki w celu znalezienia innego oferenta.
W przypadku wątpliwości i pytań jestem gotowy spotkać się z Państwem w tej sprawie, w terminie zaproponowanym przez sołtysa lub przewodniczącego Komitetu Osiedlowego.

Sławomir Chmielewski
Burmistrz Gm. i M. Mogielnica
Mogielnica dn. 2.11.2009r

Oferta ALMAX
Oferta Veolia
Oferta HAK

<< Strona główna

Autor: gość 16.08.2010 17:15:40
PANIE BURMISTRZU MAM PYTANIE DOTYCZĄCE POŁOŻENIA ASFALTU W BOROWYM JAKA BĘDZIE GRUBOŚĆ ASFALTU I O ILE WYRZEJ PODNIESIECIE DROGĘ A I NAJWARZNIEJSZE CZY BĘDZIE ODPŁYW WODY ;)
Autor: burmistrz 18.11.2009 20:25:12
EWA - działkowicze, firma Veolia proponuje 12 zł/ miesiąc od gospodarstwa, umowa roczna (przyjmują 6 m-cy pobytu na działce) wyniesie zatem 72 zł, nie wiem jak inne firmy, proponuję kontakt bezpośrednio, telefony są w ofertach załaczonych na stronie Gminy, choć jak widać po negocjacjach z 16 listopada już nieaktualne
Autor: EWA 17.11.2009 14:48:53
Panie Burmistrzu ponawiam pytanie zadane Panu wcześniejna forum, co z tzw. "działkowiczami". Jaki system opłat bedzie ich obowiązywać. Pozdrawiam
Autor: burmistrz 16.11.2009 20:19:28
Z TOMCZYC - jeśli Pan znajdzie firmę która z Panem podpisze umowę na odbiór w 100% posegregowanych śmieci to nie widzę problemu, Pan jako producent śmieci ma mieć umowę. Nie znam jednak takiej firmy, jak również nie znam człowieka który w 100% jest w stanie posegregować śmieci, dlatego chętnie Pana poznam jak równiez sposób w jaki Pan to robi
Autor: z Tomczyc 16.11.2009 18:23:59
Z poniższych wypowiedzi wynika, że nie ma możliwości niepłacenia za wywóz śmieci nieposegregowanych. Jestem ekologiem i uważam, że jest możliwość segregowania śmieci w 100% - robię to od wielu lat, a szczególnie dbamy o to w Tomczycach, gdzie przebywamy w lato. Czy zatem będzie OBOWIĄZEK podpisania umowy na śmieci niesegregowane?
Autor: burmistrz 16.11.2009 16:03:33
'odbiór'
Autor: burmistrz 16.11.2009 16:01:47
;) dziś na Sesji Rady Miejskiej wynegocjowaliśmy z firmą Veolia jeszcze korzystniejszą ofertę dla mieszkańców Gminy na dobiór śmieci tj. stawkę 12 zł brutto od GOSPODARSTWA,czyli o 33% tańszą od od ZGKiM, śmieci nieposegregowane nie będą składowane na naszym wysypisku :piwko

Autor:

Komentarz:

;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak