'; ?> Mogielnica, Urząd Gminy i Miasta - www.mogielnica.pl
Urząd Gminy i Miasta Mogielnica .:. Plac Rynek 1, 05-640 Mogielnica .:. e-mail: gmina@mogielnica.pl
English version
 Menu:
 Kultura:
 Księga gości:
 Rolnictwo:
 Wolontariat:
 Utrudnienia w ruchu:
Brak utrudnień
 Linki:
Biuletyn Informacji Publicznej
Przetargi - BIP
Oferty inwestycyjne - BIP
Krajowy Rejestr Sądowy
Gmina - portal samorządowy 6latki Przyszlosc Naszych Dzieci
Wolontariat
Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
replica watches ukcopy watches
 Sonda:
.

 Inne:
Jesteś 3340023 gościem.
Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
"Miłość przypomina pantomimę. Nigdy do końca nie jesteśmy pewni, co który gest znaczy."
 Styl:

ustaw domyślny

Temat: Festyn Środowiskowy Data: 12.10.2003
Borowe - miejscowość położona w dolinie rzeki Pilicy w gminie Mogielnica. Tu właśnie Grono Pedagogiczne z Publicznej Szkoły Podstawowej pod przewodnictwem Pani Dyrektor Marii Fosiewicz postawiło sobie za ambitny cel zorganizować Festyn Środowiskowy. Impreza ta, w swoim założeniu, mała łączyć i aktywizować mieszkańców pobliskich miejscowości, starszych i młodszych uczestników Festynu oraz zaproszonych gości. Dnia 12 października 2003r pomimo chłodu w PSP w Borowem było gorąco od wrażeń. Niepokój, czy dopisze pogoda? Czy dopiszą goście? Czy zjawią się mieszkańcy? Deszczowe przedpołudnie i uśmiech przebijającego się przez chmury południowego słońca.
Mieszkańcy Borowego i pobliskich miejscowości Dębnowoli i Dziarnowa dopisali. Sala w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Borowem zapełnia się, ludzie stoją nawet w korytarzu i na schodach. Uroczystość rozpoczyna występ Dętej Orkiestry Straży Pożarnej w Mogielnicy, która rytmami swych utworów uświetniła program imprezy. Scena należy wyłącznie do uczniów z PSP w Borowem."Co dalsze poznajmy, a bliskie kochajmy", słowno - muzyczny spektakl opowiada o miastach i regionach naszej Ojczyzny, które wszyscy znamy z lekcji historii i geografii.
Opowiada także w sposób wesoły i humorystyczny o naszej najbliższej okolicy. Starsi i młodsi uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Dla niektórych z nich był to pierwszy występ. Korowód barwnych postaci przewija się przez tematycznie udekorowaną scenę. Kolorowe stroje dzieci przyciągają wzrok a humorystyczne scenki i wspaniale wykonane tańce i piosenki wzbudzają zachwyt i aplauz widowni. "Samolotem LOT-u" wędrujemy od Gdańska przez Gniezno, Katowice, Kraków do Warszawy. Poznajemy legendy o Lechu i Gnieźnie, o Warsie i Sawie, a największe wrażenie wywarł taniec śląski w wykonaniu najmłodszych dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej. Uczestników spektaklu żegna deszcz braw i oklasków.
Nie zabrakło także pokazów sportowych. Figury akrobatyczne w wykonaniu uczniów kl. IV, V i VI zapierały dech w piersiach i budziły podziw. Następnie gry i konkursy dla dzieci i rodziców: bieg przez tor przeszkód, zjadanie pączka bez pomocy rąk, konkurs na najładniej pomalowaną twarz i wiele, wiele innych prowadzonych przez p.Grażynę Schabowską. Każdy uczestnik konkursu otrzymał jakiś upominek. Śmiechu, zabawy i radości nie było końca.Uczestnicy Festynu mogli również spróbować szczęścia w loterii fantowej (każdy los wygrywa).
Po części artystycznej zorganizowano dyskotekę przy współpracy dyrektora i pracowników MGOK w Mogielnicy. Choć na dworze było chłodno i wietrznie niedzielne popołudnie minęło w ciepłej atmosferze zabawy i tańca.

Organizatorzy:

PSP w Borowem
Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Mogielnicy

<< Strona główna

Autor:

Komentarz:

;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak