'; ?> Mogielnica, Urząd Gminy i Miasta - www.mogielnica.pl
Urząd Gminy i Miasta Mogielnica .:. Plac Rynek 1, 05-640 Mogielnica .:. e-mail: gmina@mogielnica.pl
English version
 Menu:
 Kultura:
 Księga gości:
 Rolnictwo:
 Wolontariat:
 Utrudnienia w ruchu:
Brak utrudnień
 Linki:
Biuletyn Informacji Publicznej
Przetargi - BIP
Oferty inwestycyjne - BIP
Krajowy Rejestr Sądowy
Gmina - portal samorządowy 6latki Przyszlosc Naszych Dzieci
Wolontariat
Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
replica watches ukcopy watches
 Sonda:
.

 Inne:
Jesteś 3340053 gościem.
Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
"Ważna jest tradycja, dbanie o pewne niezmienne formy wspólnego życia. Coś stałego, do czego się wraca jak do domu. Nie do mieszkania." - Katarzyna Grochola
 Styl:

ustaw domyślny

Temat: Powstało nowe stowarzyszenie Data: 30.07.2008

Stowarzyszenie rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych „Przyszłość Naszych Dzieci”, z tymczasową siedzibą w Dębnowoli,  zostało zarejestrowane w marcu 2008 roku. Podopieczni Stowarzyszenia obciążeni są niepełnosprawnością ruchową, intelektualną lub dotknięci nieuleczalną chorobą.
Fakt, iż większość dzieci pochodzi z małych miejscowości ( w większości ze wsi) jest czynnikiem, który w decydujący sposób ogranicza im dostęp do specjalistycznej pomocy oraz utrudnia uczestniczenie w procesie społecznej integracji. Dlatego też głównym celem Stowarzyszenia jest podjęcie wszelkich działań, zmierzających do zwiększenia aktywności życiowej i fizycznej jego podopiecznych.
Wśród zadań jakie postawiło przed sobą Stowarzyszenie jest m.in. zorganizowanie podstawowej bazy rehabilitacyjnej, a także podejmowanie inicjatyw integracyjnych (np. zajęcia świetlicowe, imprezy plenerowe, wycieczki, występy artystyczne i inne). Poza tym Stowarzyszenie ma na celu uświadomienie lokalnej społeczności czym jest problem niepełnosprawności oraz zachęcenie jej do większej aktywności poprzez podejmowanie różnorodnych inicjatyw obywatelskich.
Apelujemy do osób, firm i instytucji, które nie pozostają obojętne na cierpienie najbardziej bezbronnych członków naszego społeczeństwa, jakimi są dzieci, o finansowe lub rzeczowe wsparcie idei Stowarzyszenia „Przyszłość Naszych Dzieci”.
W celu uzyskania szerszych informacji dotyczących działalności Stowarzyszenia, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.przyszloscnd.org.


<< Strona główna

Autor:

Komentarz:

;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak