'; ?> Mogielnica, Urząd Gminy i Miasta - www.mogielnica.pl
Urząd Gminy i Miasta Mogielnica .:. Plac Rynek 1, 05-640 Mogielnica .:. e-mail: gmina@mogielnica.pl
English version
 Menu:
 Kultura:
 Księga gości:
 Rolnictwo:
 Wolontariat:
 Utrudnienia w ruchu:
Brak utrudnień
 Linki:
Biuletyn Informacji Publicznej
Przetargi - BIP
Oferty inwestycyjne - BIP
Krajowy Rejestr Sądowy
Gmina - portal samorządowy 6latki Przyszlosc Naszych Dzieci
Wolontariat
Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
replica watches ukcopy watches
 Sonda:
.

 Inne:
Jesteś 3239098 gościem.
Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
"Niezadowolenie z siebie, to podstawa każdego prawdziwego talentu." - Aleksandra Kozłowska
 Styl:

ustaw domyślny

Temat: NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIES Data: 10.03.2011
Burmistrz Gminy i Miasta Mogielnica informuje, że w dniu 4 marca 2011r została zawarta umowa z firmą WOD-MAR na budowę sieci wodociągowej dla wsi Brzostowiec i Wólka Gostomska wraz z włączeniem do istniejącego wodociągu we wsi Wężowiec. Wymienione zadanie jest drugim realizowanym ze środków unijnych z otrzymanej przez Gminę Mogielnica dotacji 22 mln zł. Wartość zadania po przetargu wynosi  825 482 zł (85% środki unijne, 15% wkład własny Gminy). Termin realizacji:  1 czerwiec – 30 październik 2011r.
Spis realizowany jest na podstawie ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011 r. (Dz. U. z 2010 r., Nr 47, poz. 277) oraz rozporządzeń wykonawczych i aktów unijnych.
W dniach od 1 do 17 marca 2011 r. w ramach prac przygotowawczych przeprowadzany jest przez rachmistrzów spisowych obchód przedspisowy. Do przeprowadzenia obchodu przedspisowego jak również wywiadów spisowych w terenie upoważnia rachmistrza identyfikator zawierający jego zdjęcie, imię i nazwisko, pieczęć urzędu statystycznego oraz pieczątkę imienną i podpis dyrektora urzędu statystycznego, który wydał identyfikator. Natomiast wywiady w terenie rachmistrzowie będą przeprowadzać od 8 kwietnia do 30 czerwca 2011 r.
W trakcie obchodu przedspisowego praca rachmistrza polega na dokładnym zaznajomieniu się z całym przydzielonym mu obwodem oraz weryfikacji wykazów adresów zamieszkanych budynków przygotowanych wcześniej przez służby statystyki publicznej oraz urzędy gmin. Rachmistrz posługuje się mapą obwodu, na której zaznaczono budynki do weryfikacji – sprawdzi aktualność i poprawność adresów oraz dopisze adresy budynków istniejących, których brak jest w wykazie i na mapie, ewentualnie usunie nieistniejące budynki. Wykazy adresów budynków oraz mapa są zaimplementowane na przenośnym urządzeniu elektronicznym.
Wszyscy rachmistrzowie spisowi mają obowiązek przeprowadzenia obchodu przedspisowego. Spis zrealizują w obwodzie, który przydzielono im do weryfikacji podczas obchodu przedspisowego, nie może być to jednak obwód, w którym zamieszkują.
W trakcie spisu rachmistrzowie udadzą się do osób, które nie skorzystały z możliwości przekazania danych w drodze samospisu internetowego. Już od pierwszego dnia trwania spisu tj. od 1 kwietnia 2011 r. formularze elektroniczne przeznaczone do samospisu internetowego zostaną udostępnione na stronach www.stat.gov.pl i www.spis.gov.pl. Samospis internetowy trwa do 16 czerwca 2011 r. To jest naprawdę proste !
Rachmistrzowie uczestnicząc w obchodzie przedspisowym i spisie nie mogą angażować się w prace i działania inne niż spisowe (np. roznoszenie ulotek reklamowych), wykorzystując w tym celu dla uwiarygodnienia identyfikator rachmistrza spisowego.
GUS

<< Strona główna

Autor:

Komentarz:

;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak