'; ?> Mogielnica, Urząd Gminy i Miasta - www.mogielnica.pl
Urząd Gminy i Miasta Mogielnica .:. Plac Rynek 1, 05-640 Mogielnica .:. e-mail: gmina@mogielnica.pl
English version
 Menu:
 Kultura:
 Księga gości:
 Rolnictwo:
 Wolontariat:
 Utrudnienia w ruchu:
Brak utrudnień
 Linki:
Biuletyn Informacji Publicznej
Przetargi - BIP
Oferty inwestycyjne - BIP
Krajowy Rejestr Sądowy
Gmina - portal samorządowy 6latki Przyszlosc Naszych Dzieci
Wolontariat
Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
replica watches ukcopy watches
 Sonda:
.

 Inne:
Jesteś 3239178 gościem.
Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
"Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego." - Erich Fromm
 Styl:

ustaw domyślny

Temat: Dzień Ziemi Data: 21.05.2007

W dniu 13 maja 2007r. na Placu Dół w Mogielnicy odbyła się impreza plenerowa z okazji Dnia Ziemi połączonego ze Świętem Polskiej Niezapominajki. Organizatorami byli uczniowie i nauczyciele PSP Mogielnica oraz miejscowy Dom Kultury.
     Był to festyn z aktywnym udziałem widzów. Na scenie głównej występowały dzieci przedstawiając scenki ekologiczne. Wystąpili również na scenie autorzy wierszy zgłoszonych do konkursu LigiOchrony Przyrody „Niezapominajka znakiem jakości naszej postawy wobec przyrody i zrównoważonego rozwoju”. Między innymi: Milena Dąbrowska, Kinga Mydłowska, Malwina Gut, Sylwia Nowakowska – laureatki konkursu.
    Odbyło się wiele imprez towarzyszących. Konkursy wiedzy ekologicznej z nagrodami, degustacja zdrowych potraw własnej produkcji.


Był chleb domowej roboty, kiszone ogórki, pyszny smalec z jabłkami. Klasa IV a wyprodukowała chipsy z jabłek do zjedzenia których zachęcała wszystkich zgromadzonych.
    Wszystkie te produkty można było nabyć ofiarując dowolną sumę pieniędzy.
     Były też stoiska, na których sprzedawano sadzonki roślin doniczkowych, roślin ogrodowych, drzew iglastych. Nie zabrakło też polskiej niezapominajki.
     Dzieci prowadziły również edukację ekologiczną, ucząc że nie wolno wyrzucać baterii byle gdzie, tylko trzeba je oddawać do utylizacji. Na tydzień wcześniej roznosiły po domach ulotki zachęcające do wrzucania baterii do specjalnie do tego celu wystawionych pojemników przygotowanych przez firmę „Reba”. Mieszkańcy odpowiedzieli na nasz apel i zebraliśmy 2 pudła zużytych baterii.
    Nowy problem istniejący w naszym kraju to problem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ZSEE.
    Klasa V a, która bierze udział w tej kampanii rozwiesiła plakaty propagujące sposób postępowania ze zużytym sprzętem oraz rozdawała ulotki uświadamiające mieszkańców o szkodliwości wyrzucania sprzętu elektronicznego i elektrycznego w niedozwolone miejsca.
Największym powodzeniem wśród widzów cieszyła się wystawa zwierząt egzotycznych hodowanych przez uczniów i ich rodziców. Były żółwie, papugi, króliki, myszoskoczki i wiele innych ptaków egzotycznych z kolekcji pana Jana Dudzińskiego i pana Zasiewskiego, którym serdecznie dziękujemy za współpracę. Stragany były ozdobione twórczością dzieci oraz setką produktów proekologicznych przygotowanych przez uczniów klas IV-VI.
    Każdy uczestnik mógł aktywnie zdobywać wiedzę ekologiczną na festynie, nawet dzieci mogły bawić się łowiectwem rybek i żabek wyrabiając swoją zręczność.
    Festynowi towarzyszyła słoneczna pogoda, stąd też nie zabrakło mieszkańców Mogielnicy.
Uważam, że za rok powtórzymy imprezę, która może wejdzie na stałe do kalendarza imprez Mogielnicy i staną się tradycją spotkania niezapominajkowe dla naszych gości.
    Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.

<< Strona główna

Autor:

Komentarz:

;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak